فرانکلین دلانو روزولت

مجموعه: عکس منتخب امروز تعداد بازدید: 23
فرانکلین دلانو روزولت

عکس روز ۱۰ بهمن ۱۳۹۶

فرانکلین دلانو روزولت مشهور به اف‌دی‌آر دولتمرد و رهبر سیاسی آمریکایی بود که به عنوان سی و دومین رئیس‌جمهور دموکرات ایالات متحده آمریکا از ۱۹۳۳ تا زمان مرگش در ۱۹۴۵ فعالیت کرد. وی دارای رکورد جالبی است. رکورد چهار بار پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده آمریکا را دارد که خود بسیار جالب توجه است. روزولت رئیس جمهوری بسیار باهوش و مقتدر بود. وی در فاجعه رکود اقتصادی آمریکا و جنگ جهانی، ایالات متحده آمریکا را رهبری می‌کرد.

روزولت وقتی به ریاست جمهوری رسید که آمریکا در میانهٔ وخیم‌ترین بحران اقتصادی در تاریخ خود بود. اف‌دی‌آر که به خاطر پیروزی شخصیش بر فلج اطفال پرانگیزه شده بود، بر خوش‌بینی و کنشگری مداوم خود برای نوزایی روحیهٔ ملی تکیه کرد. روزولت در ۱۰۰ روز نخست ریاست جمهوری خود، قوانین فدرال بی‌سابقه‌ای مطرح و فرمان‌های اجرایی صادر کرد که منجر به نیو دیل شد. وی برنامه‌های متعددی را برای حمایت از بیکاران و کشاورزان، و برای تشویق رشد سندیکاها و مقررات گذاری بیشتر بر کسب و کار و مالیه ایجاد کرد. حمایت او از لغو ممنوعیت الکل در سال ۱۹۳۳ بر محبوبیت او افزود، ولی سپس با بحران عمیقی در سالهای ۱۹۳۷–۳۸ مواجه شد.

تاریخ‌دانان روزولت را غالباً در کنار آبراهام لینکلن و جرج واشینگتن، به عنوان یکی از برترین روسای جمهور آمریکا رده‌بندی می‌کنند. امروز ۳۰ ژانویه، زادروز فرانکلین می‌باشد. وی در چنین روزی در سال ۱۸۸۲ در نیویورک آمریکا متولد شد.

منبع: ویکیپدیا

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “فرانکلین دلانو روزولت”

قالب تفریحی