هفت باور اشتباه در بین زوجین که روابط را خراب می‌کند

مجموعه: اسلایدشو, خانواده, روانشناسی تعداد بازدید: 115
هفت باور اشتباه در بین زوجین که روابط را خراب می‌کند

روابط زن و شوهر بسیار مقوله مهمی است. بسیاری از مردم گمان می‌کنند که وقتی در رابطه هستند و همسرشان را دوست دارند، دیگر نیازی به هیچ کار دیگری نیست. پروفسور تری اورباک دکترای روانشناسی میشیگان آمریکا، هفت باور اشتباه را در بین زوج ها بررسی کرده است. ما نتایج آن را بصورت مختصر در این مقاله آورده‌ایم. این باورهای اشتباه موجب فروپاشی روابط زوج‌ها می‌شود.

۱ . باور اشتباه: کار نکردن روی رابطه

پایدارترین روابط، آنهایی هستند که حجم زیادی از کارها را انجام می‌دهند. روابط مانند باغ‌هایی هستند که برای ماندگاری درختان باغ باید روی آن‌ها هرروزه کار انجام داد.

۲ . باور اشتباه: آگاه بود از احساسات و نیازها

هیچ‌گاه نباید از طرف مقابل انتظار علم غیب داشته باشیم. نباید بدون اینکه احساسات و نیازهای خود را بدون اینکه مطرح کنیم، فرض کنیم طرف مقابل همه را می‌داند. حتی در صمیمی‌ترین حالت روابط، دو طرف باید احساسات و نیازهای طرف مقابل را بشنوند و بیان کنند.

۳ . باور اشتباه: عشق کمرنگ نمی‌شوند

خیلی از مردم فکر می‌کنند که عشق حقیقی همیشه در اوج باقی می‌ماند. درحالی که احساس و شور عشق در تمامی روابط به طور طبیعی ممکن است کم شود.  زوج‌ها باید باید با برنامه‌ریزی‌های شاد و تفریحی، و همچنین تجربه‌های جدید همواره احساسات خود را زنده نگه دارند.

۴ . باور اشتباه: مستحکم شدن رابطه با بچه‌دار شدن

برخی از زوج‌هایی که روابطشان زیاد خوب نیست، گمان می‌کنند که با بچه‌دار شدن میزان عشق بین ۲ طرف زیاد می‌شود. این در حالی است که تحقیقات نشان داده است حتی با با آوردن بچه، میزان شادی زوجین کاهش می‌یابد.

۵ . باور اشتباه: حسادت و تعصب زیاد از عشق زیاد است

خیلی‌ها گمان می‌کنند که اگر زوجی به همسرش حسادت و تعصب زیادی دارد، ناشی از علاقه شدید به او است. حسادت بیش از حد، ناشی از اعتماد به نفس پایین و همچنین احساس نا امنی در فرد است. در این جور مواقع فرد باید خودش را اصلاح کند، چراکه حسادت و تعصب زیاد ناشی از مواردی است که ذکر شد.

۶ . باور اشتباه: عشق‌های واقعی دعوا نمی‌کنند

معروف است که دعوا نمک زندگی است. دعوا و بحث کردن هیچ ضرری به روابط نمی‌زند و گاها به شرطی که احترام و شخصیت مقابل حفظ شود، می‌تواند مفید باشد.

۷ . باور اشتباه:  تغییر کردن طرف مقابل برای موفق شدن

خیلی از ما فکر می‌کنیم برای اینکه رابطه عالی پیش رود، یکی از طرفین باید تغییر کرد. این تصور کاملا اشتباه است. هر دو طرف باید سعی کنند به سمتی که ایده‌آل‌شان هست پیش بروند. تغییر یک نفر در رابطه، خودخواهانه است.


مقاله مرتبط:   ۱۰ فایده طبی رابطه زناشویی را بدانید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “هفت باور اشتباه در بین زوجین که روابط را خراب می‌کند”

قالب تفریحی