اکسیر طول عمر بالای حیات چیست؟ دانشمندان پاسخ می‌دهند

مجموعه: اسلایدشو, سلامت, علمی تعداد بازدید: 139
اکسیر طول عمر بالای حیات چیست؟ دانشمندان پاسخ می‌دهند

تقریبا تمامی ما انسان‌ها میل به زنده ماندن و فرار از مرگ هستیم. همه به دنبال این هستیم که عمری بلند همراه با سلامتی داشته باشیم. بدین منظور از گذشته همواره انسان‌ها دنبال اکسیر جوانی و حیات بودند.

اما واقعا در دنیای پیشرفته امروز، اکسیر جوانی چیست؟ آیا راه‌هایی وجود دارد که طول عمری بالای ۱۰۰ سال بدون بیماری داشته باشیم؟ در این مقاله به هفت موردی می‌پردازیم که دانشمندان آنان را اکسیر حیات می‌دانند. با ما در روابرا همراه باشید.

۱ . در سال‌ ۲۰۱۱ پژوهشگران موفق به کشفی بسیار جالب شدند. آنان توانستند با خارج کردن ژنی از موش‌ها، از چروکیدگی و پیری پوست موش‌ها جلوگیری کنند. کشف اینکه چطوری بدن موجودات پیشرفته شروع به پیر شدن می‌کنند، یک اقدامی بزرگ برای مبارزه با پیر شدن است.

۲ . جالب است بدانید گرسنه ماندن، طول عمر را افزایش می‌دهد. در پژوهش‌های انجام شده، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که افراد هرچه بیشتر گرسنه بمانند، بیشتر عمر می‌کنند.

۳ . ژنتیک سالم از عوامل مهم دیگر است. اینکه والدین و خانواده شما ژن‌های حامل بیماری مانند سرطان را نداشته باشند، خود یکی از عوامل طول عمر  بالا است.

۴ . بر اساس پژوهش‌های انجام شده، افرادی که در زندگی‌شان سخت‌کوش‌تر و محطاط‌تر هستند، از طول عمری بیشتری برخوردار هستند. به‌طور متوسط، افراد محطاط و دارای تعقل، از خطرها بیشتر پرهیز می‌کنند، و از طرفی رابطه‌های پایداری برقرار می‌کنند که این به نوبه خود کلید سلامتی و طول عمر است. افراد سخت‌کوش و درستکار طول عمری بیشتری دارند.

۵ . افرادی که تحت عنوان کوتوله‌های اکوادوری هستند، در مقابل سرطان و دیابت بشدت مقاوم هستند. پس اگر کوتوله اکوادوری هستید، از طول عمر بالایی برخوردار هستید.

۶ . افراد متاهل بیشتر از افراد مجرد عمر می‌کنند. پژوهش‌ها نشان می‌دهد افرادی که متاهل هستند، نسبت به افرادی که مجرد هستند به بیماری‌های کمتری دچار می‌شوند و طول عمر  بیشتری می‌کنند.

۷ . عامل مهم و آخر دیگر در طول عمر بالای ۱۰۰ سال ژن‌ها و پروتئین‌ها هستند. تحقیقات نشان داده است که طول عمر افراد ارتباط مستقیمی با پروتئین‌ها و ژن‌های فرد دارد. تغذیه مناسب سرشار از پروتئین را هیچوقت فراموش نکنید.


مقاله مرتبط:   منجمد کردن انسان‌ها به‌منظور جاودانگی ؛ چند سال دوست دارید به خواب روید؟!

منبع: ایلیا

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “اکسیر طول عمر بالای حیات چیست؟ دانشمندان پاسخ می‌دهند”

قالب تفریحی