بهترین هنگام برای بارداری

مجموعه: خانواده, دوران بارداری تعداد بازدید: 291
بهترین هنگام برای بارداری

اگر در دهه بیست زندگی هستید و میخواهید بچه دار شوید، بهترین زمان ممکن، همین دوران است، زیرا جنبه های مثبت آن، بر جنبه های منفی، ارجهیت دارد. و به اعتقاد افراد متخصص، مناسب‌ ترین زمان برای بارداری دهه بیست زندگی است.

کاهش خطر نقایص پیش از تولد

تقریبا تمام دختر ها ، با حدود یک تا دو میلیون تخمک، به دنیا می آیند، و زمانی که به بلوغ میرسند، چیزی حدود سیصد تا پانصد هزار، از آنها باقی مانده، و از آن به بعد، در سال چیزی حدود سیصد تا آزاد میشوند. تخمدان‌ ها، مانند سایر قسمت های بدن، با گذشت زمان، فرسوده‌ شده که نتیجه آن، کاهش کیفیت تخمک‌ هاست که استعداد تخمک‌ ها برای ابتلا به ناهنجاری‌ های ژنتیکی، را زیاد میکند.

کم شدن احتمال سقط جنین

 احتمال سقط جنین در دهه بیست، حدود ده درصد است؛ در اوایل دهه سی، دوازده درصد و اواسط یا اواخر دهه سی، حدود هجده درصد، اوایل چهل سالگی به  سی و چهار درصد و پنجاه و سه درصد،در چهل و پنج سالگی افزایش پیدا میکند.

افزایش شانس بارداری

احتمال بارداری در دهه بیست، در هر چرخه عادت ماهانه، سی و سه درصد میباشد و در هر بار عادت ماهانه در سی سالگی، حدود بیست درصد است.

داشتن بارداری راحت‌ تر

در دهه بیست، احتمال کمتری برای ابتلا به بیماری هایی چون پرفشاری خون و دیابت است؛ در نتیجه، بارداری از لحاظ جسمانی راحت تر است.  همچنین  به احتمال کمتری در این سن به بیماری‌ های مسئله‌ سازی مانند فیبروئید رحم دچار می‌شوید.

کاهش خطر زایمان زودرس

خطر زایمان زودرس و بدنیا آوردن کودکان کم وزن، در دهه بیست زندگی، نسبت به زنان بالای سی و پنج سال، کمتر است.

حوصله بچه‌داری بیشتر

در دهه بیست زندگی حوصله بچه داری بیشتر است و راحتر میتوانید شب بیداری را برای رسیدگی به نوزاد را تحمل کنید.
منبع: نی نی سایت

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “بهترین هنگام برای بارداری”

قالب تفریحی