تغییرات بدن، پس از ازدواج

مجموعه: ازدواج, اسلایدشو, خانواده تعداد بازدید: 298
تغییرات بدن، پس از ازدواج

یکی از مهمترین بخش های زندگی، ازدواج است. که نه تنها از نظر روحی، بلکه از لحاظ فیزیکی هم بر ما تاثیر می گذارد، که در ادامه مطلب، به آن ها اشاره خواهیم کرد.

کاهش استرس

تحقیقات ثابت کرده که افراد متاهل، کمتر از افراد مجرد، استرس دارند. افراد قبل از ازدواج، استرس های زیادی را تجربه میکنند اما همین که زندگی مشترکشان را شروع می کنند، به آرامش می رسند.

افزایش وزن

از آنجایی که در زندگی مشترک، استرس کمتری میشود، احتمال دارد خیلی به خودتان فشار نیاورید و خیالتان راحت تر باشد. به عنوان مثال، بدلیل مسئولیت های زیادی که دارید، از باشگاه رفتن خودداری کنید.

تغییر فرم بدن

زمانی که آقایان وارد زندگی مشترک می شوند، سطح تستسترون شان کاهش یافته که باعث تغییرات  در ماهیچه ها شده و چربی را ایجاد می کند.

بیماری همسرتان روی شما هم تاثیر می گذارد 

تحقیقات حاکی از این است که، زمانی که یکی از زوجین، دچار بیماری بلند مدت شده، احتمال این که شریک زندگی او نیز، چه از لحاظ فیزیکی و چه از نظر روحی، بیمار شود، زیاد است.

کمتر ورزش می کنید 

تحقیقات نشان داد که پس از ازدواج، فعالیت بدنی افراد بیشتر می شود اما این بدان معنا نیست که ورزش بیشتر خواهید کرد. پس از ازدواج  مسئولیت های زندگی افزایش پیدا میکند و وقت کافی برای رفتن به باشگاه کمتر از گذشته است. یا زمانی که بچه دار می شوید، باید تمام زندگی تان را وقف او کنید و این عوامل، سبب کاهش فعالیت بدنی می شود.

عمری بلندتر خواهید داشت 

با شروع زندگی مشترک، سبک زندگی تغییر میکند و به سمت سالم تر شدن پیش می رود و مطمئنا باعث افزایش طول عمر، نیز خواهد شد.

سلامت زوجین برای هم با اهمیت خواهد شد و یکدیگر را تشویق می کنند تا غذاهای سالم تری بخورند و  ورزش کنند و هر از چند وقتی نزد پزشک بروند.
منبع: بیتونه

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “تغییرات بدن، پس از ازدواج”

قالب تفریحی